سیم پیانو و کاربرد در پیانو

سیم پیانو و کاربرد در پیانو

سیم پیانو و کاربرد در پیانو

سیم پیانو و کاربرد در پیانو

سیم پیانو و کاربرد در پیانو سیم پیانو و کاربرد در پیانو

 

 

 

 

 

 

 

 

سیم پیانو و کاربرد در پیانو

سیم پیانو و کاربرد در پیانو سیم پیانو به دلیل این که فشار زیادی را باید تحمل کند حتماً باید از مواد خاصی ساخته شود سیم پیانو در واقع تشکیل شده از آهن با کربن بالا به دلیل تحمل کشش بالای سیم پیانو علاوه بر پیانو در صنعت هم کاربرد های فراوانی دارد از جمله ستون هایی که در پل های معلق ملاحظه میفرمایید از رشته‌های سیم پیانو تابیده شده در کنار هم ساخته می‌شود به گونه ای که بنظر ستون یا لوله زخیم بنظر می آید در پیانو علاوه بر سیم های سفید در قسمت باس یا بم پیانو به دلیل ایجاد صدای بم تر روکشی از سیم مس با ضخامت های مختلف بر روی سیم سفید تابیده می شود

ارتعاش سیم

سیم پیانو و کاربرد در پیانو

پیانو های آکوستیک که از ارتعاش سیم برای تولید صوت استفاده می کنند مانند سایر سازهای زهی نظیر ویلن و گیتار باید برای داشتن صدای مطبوع کوک شوند. کوک کردن ساز پیانو در مقایسه با سازهای ذکر شده تفاوت های اساسی دارد. اولین تفاوت مربوط به تعداد سیم های این ساز می باشد که این تعداد در پیانو های استاندارد به بیش از 230 سیم می رسد. درحالی که تعداد سیم های یک ویلن به 4 و گیتار کلاسیک به 6 محدود می شود! تعداد زیاد سیم های پیانو کوک کردن آن را بسیار مشکل تر می کند ولی خوشبختانه ماندگاری کوک در این ساز بسیار طولانی تر از سازهای زهی دیگر است.

سیم های پیانو هستند که باعث ایجاد صدا در این ساز می شوند. با این وجود، هماهنگی و تطبیقی که بین سیم ها با چکش، تار و بدنه پیانو دارد، باعث می شود که سیم موسیقی دارای اثر عمیقی بر دایره زنگی و حفظ ساز داشته باشد. بهره گیری از سیم موسیقی مناسب که تولید یک صدای غنی با یک پیچیدگی کامل از لایه هایی در وسط آن دانگ صدای بالا ایجاد می نماید که در نهیات صدای غنی و هارمونیک را برای این سری از پیانو ها فراهم می نماید.

Instageram

iranpiano

ویدیو مرتبط با سیم پیانو در آپارات

ازسایت ایران پیانو دیدن فرمایید

iranpianocenter

 فروش انواع سیم پیانو

علیرضا کریمی

09121030159

Leave a Comment

Your email address will not be published.