مقدمه کتاب چهل و هفت قطعه برای پیانو تالیف علیرضا کریمی

مقدمه کتاب چهل و هفت قطعه برای پیانو تالیف علیرضا کریمی

به نام آفریدگار ناب  ترین  نوای موسیقی  ٬صدای  روح نواز آب

عشق مانند نواختن پیانو است
ابتدا باید نواختن را بر اساس قواعد یاد بگیری. سپس قواعد را فراموش کنی و با قلبت بنوازی

 وقتی سخن ازموسیقی به میان میآید درواقع ازتجلی یک روح هنری بس شگرف وخلق اثری بحث میشودکه هرچند توسط  گوش انسان جذب میشود ولی جایگاهش در هزار توی روح وجان آدمی است.

بدین ترتیب؛قطعات موسیقی مرتبه ی ویژه ای می یابند ٬زیرا که هر قطعه نوازشی است بر روان آدمی و دستاویزی بر بیان آنچه در درون یک نوازنده می گذرد. به هر حال وقتی هنرجو به دنیای بی کران موسیقی گام می نهد ٬در درونش جوششی است که او را به سوی نواختن نخستین قطعه سوق می دهد و این امر نیازمند قطعاتی است که از لحاظ  نت ساده شده و در سطح ابتدایی هنرجو قرار گرفته و رفته رفته شکل پیشرفته تری به خود می گیرد . ازین رو کتاب حاضر;افزون بر اینکه شامل قطعات زیبای موسیقی است٬طبقه بندی قطعات از ساده به پیشرفته را نیز٬دربر دارد. آنچه بدیهی است فقر نت های طبقه بندی شده در بازار و عدم دسترسی به نت های مربوط به برخی از قطعات معروف٬این کتاب را از سایر کتاب های موجود متمایز می سازد. این کتاب از سال ١٣٧٨کامل و آماده چاپ بوده ولی تاخیر چاپ آن تا به امروز ادامه یافت٬البته  این وقفه سبب خیر شد مبنی بر این ادعا که این کتاب در ١٢سال اخیر توسط بنده در کنار سایر کتب آموزشی تدریس شده و اگر نقص یا کوتاهی در نوشتار آن مشاهده کردم یا اگر اشتباهی در متن نت ها موجود بوده تصحیح شده و پیش از هرگونه چاپ٬بکرات دستخوش ویرایش اساسی قرار گرفته است.

همچنین طبقه بندی نت ها از ساده به شکل پیشرفته  نیز٬این کتاب را در زمره ی یک روش آموزشی مناسب در کنار سایر کتب موجود در بازارجهت استفاده اساتید محترم قرار می دهد و به هنرجویان مبتدی کمک می کند که پس از چندین جلسه ی آموزشی بتوانند  به رویای خویش در نواختن  یک قطعه تحقق بخشند. امید است این کتاب که حاصل علاقه ی قلبی من به تدریس علمی و جذاب پیانو است مورد استفاده بهینه ی اساتید و هنرجویان عزیز قرار گرفته و امیدوارم قطعات آن در خاطرشان بس ماندگار شود …

با سپاس ویژه از فرزندان دلبندم٬پسرم احسان که مرا در تهیه این کتاب  یاری کرده و دخترم الهام که هنر طراحی روی جلد کتاب٬از آن اوست. بر خود فرض می دانم که از انتشارات رهام به خصوص آقای فربد سراج که با نهایت دقت و تلاش صفحه آرایی این کتاب را بر عهده گرفتند٬قدردانی کنم.

در نهایت از همه ی اساتید گرامی درخواست می کنم با بیان هرگونه نقص احتمالی یا پیشنهادی در جهت پربار کردن کتاب بر من منت نهاده و به بنده اطلاع رسانده تا در چاپ بعدی مورد توجه قرار گیرد.

جهت آشنایی بیشتربا موئلف از سایت زیر دیدن فرمایید

با سپاس علیرضا کریمی پاییز۱۳۹۰

 

اولین سایت ایرانی پیانو

www.iranpiano.com

www.iranpiano.ir

در کشتی پر تلاطم زندگی

به همسرم           به شریک بردبارم          درپهنه موفقیت­ها و بالندگی

علیرضا کریمی      پائیز ۱۳۹۰

لینک اینستاگرام

ازسایت ایران پیانو دیدن فرمایید

سفارش خرید کتاب چهل وهفت قطعه برای پیانو

و دیگر اثر اینجانب سی و سه قطعه برای پیانو

کاربرد پدال در پیانو

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.